Zysk BMW niższy od oczekiwań

opublikowano: 07-11-2018, 08:20

Trzeci kwartał 2018 r. nie okazał się szczególnie udany dla koncernu BMW. Wzrost kosztów związanych z badaniami i rozwojem zaważył na wysokości zysków wypracowanych przez niemieckiego producenta luksusowych samochodów, donosi Reuters.

Zysk operacyjny BMW spadł o 27 proc. do 1,75 mld EUR, i okazał się słabszy niż prognozowali analitycy. Mediana ich oczekiwań kształtowała się na poziomie 1,795 mld EUR.

BMW
Zobacz więcej

BMW fot. Bloomberg

Producent poinformował równocześnie, że rentowność  sprzedaży w przypadku oddziału motoryzacyjnego spadła do 4,4 proc. z 8,6 proc. w analogicznym okresie 2017 r. i znalazła się zdecydowanie poniżej zakładanego celu w przedziale 8-10 proc. 

W ubiegłym miesiącu BMW ostrzegł, że zysk przed opodatkowaniem spadnie w tym roku i obniży prognozy marży zysku dla samochodów, co jest efektem konkurencji cenowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu