Zysk budowlanej grupy stopniał o 98 proc.

opublikowano: 09-03-2017, 07:26
aktualizacja: 09-03-2017, 07:31

Grupa ZUE zanotowała 0,41 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2016 r., wynika ze wstępnych szacunków spółki.

Przychody wyniosły 343 mln zł, a zysk operacyjny 0,15 mln zł. 

"Zarząd ZUE informuje, że mimo osiąganych w ciągu roku w kolejnych kwartałach ujemnych wyników, na koniec roku zrealizowano wyższe niż zakładano marże brutto na kontraktach, co z kolei pozwoliło na poprawę wyników na wszystkich poziomach rachunku zysków i strat" - podano.

W 2015 r. ZUE zanotowało 542 mln zł przychodów i 17 mln zł zyski netto. Więcej...

Jak wyjaśniono, spółka w 2016 roku realizowała kontrakty budowlane opiewające na mniejsze kwoty, co wpłynęło na rozdrobnienie portfela zamówień. Kontrakty te zostały pozyskane przez spółkę w czasie spowolnienia w rozstrzyganiu przetargów na rynku budowlanym infrastruktury kolejowej oraz miejskiej, a zmniejszona ich podaż wymusiła niższą rentowność w stosunku do osiąganej w latach ubiegłych.

"Jednocześnie celem Spółki jest utrzymanie potencjału wykonawczego niezbędnego do realizacji planowanych inwestycji na rynku budowlanym infrastruktury kolejowej i miejskiej finansowanych z perspektywy unijnej 2014-2020, co generuje koszty. W drugiej połowie 2016 roku można było zaobserwować ożywienie w rozstrzyganiu przetargów opiewających na większe kwoty, głównie objętych Krajowym Programem Kolejowym do roku 2023. Efektem jest pozyskanie przez Spółkę nowych kontraktów oraz pozytywne rozstrzygnięcia kolejnych przetargów" - dodano. 

Spółki z Grupy Kapitałowej ZUE posiadają obecnie portfel zamówień o łącznej wartości ok. 332 mln zł, natomiast przewidywana wartość wynagrodzenia dla spółki z przetargów, w których  złożyła oferty z najniższą ceną (samodzielnie lub w konsorcjum) wynosi ok. 928 mln zł, co łącznie daje kwotę ok. 1,26 mld zł.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu