Zysk Commerzbanku wyższy niż oczekiwali analitycy

opublikowano: 07-08-2019, 08:09

Commerzbank, jeden z największych niemieckich banków wypracował w II kwartale 2019 r. zysk netto porównywalny z tym sprzed roku, donosi Reuters.

Niemiecka instytucja na poziomie netto zarobiła 271 mln EUR w porównaniu z 272 mln w analogicznym okresie 2018 r. To wynik jednak wyższy niż wynosiła mediana prognoz analityków, kształtująca się na poziomie 217 mln EUR.

Przychody spadły do 2,129 mld EUR w drugim kwartale, z 2,178 mld rok wcześniej. Było to nieco mniej niż oczekiwali analitycy 2,135 mld EUR.

Commerzbank w oświadczeniu towarzyszącemu publikacji rezultatów stwierdził, że jego cel zakładający nieznaczny wzrost zysku netto w tym roku stał się „znacznie bardziej ambitny”.

Commerzbank pracuje nad nowym planem strategicznym, który przedstawi w tym roku, po tym jak w kwietniu przerwano rozmowy o połączeniu z Deutsche Bankiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy