Czytasz dzięki

Zysk Commerzbanku wyższy niż oczekiwali analitycy

opublikowano: 07-08-2019, 08:09

Commerzbank, jeden z największych niemieckich banków wypracował w II kwartale 2019 r. zysk netto porównywalny z tym sprzed roku, donosi Reuters.

Niemiecka instytucja na poziomie netto zarobiła 271 mln EUR w porównaniu z 272 mln w analogicznym okresie 2018 r. To wynik jednak wyższy niż wynosiła mediana prognoz analityków, kształtująca się na poziomie 217 mln EUR.

Przychody spadły do 2,129 mld EUR w drugim kwartale, z 2,178 mld rok wcześniej. Było to nieco mniej niż oczekiwali analitycy 2,135 mld EUR.

Commerzbank w oświadczeniu towarzyszącemu publikacji rezultatów stwierdził, że jego cel zakładający nieznaczny wzrost zysku netto w tym roku stał się „znacznie bardziej ambitny”.

Commerzbank pracuje nad nowym planem strategicznym, który przedstawi w tym roku, po tym jak w kwietniu przerwano rozmowy o połączeniu z Deutsche Bankiem.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy