Zysk CRH w 2000 wyższy od przewidywanego

opublikowano: 2001-03-06 09:29

DUBLIN (Reuters) -Irlandzki producent materiałów budowlanych, CRH podał we wtorek, że jego zysk przed opodatkowaniem w 2000 roku wzrósł o 25 procent, czyli znacznie bardziej niż przewidywano. Spółka spodziewa się dalszego wzrostu zysków w bieżącym roku.

Zysk przed opodatkowaniem CRH - największej w Irlandii grupy przemysłowej, wyniósł 740 milionów euro. Prezes spółki, Liam O'Mahony powiedział, że w 2001 roku CRH spodziewa się dalszego wzrostu na rodzimym rynku, choć może być on nieco mniej dynamiczny niż w roku ubiegłym.

CRH duże nadzieje wiąże z rynkiem europejskim. Spółka spodziewa się pewnego spowolnienia w USA, ale zdaniem przedstawicieli grupy nie powinno być ono zbyt gwałtowne.

W ubiegłym roku CRH najdynamiczniej rozwijał się na rynku amerykańskim, gdzie sprzedaż wzrosła o 47,6 procent i wyniosła 5,5 miliarda euro.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, [email protected]))