Zysk dzięki technologiom

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 15-08-2017, 22:00

Małe i średnie przedsiębiorstwa, które inwestują w nowoczesny sprzęt biurowy, mogą liczyć na długofalowe oszczędności.

Przedsiębiorcy coraz chętniej wykorzystują innowacyjne technologie, aby ograniczać koszty prowadzenia biznesu.

— Wdrażanie nowatorskich rozwiązań w firmie to dla wielu menedżerów inwestycja, która zwraca się w postaci niższych kosztów działalności. Przedstawiciele biznesu powinni postawić np. na usprawnienie obszaru firmowego obiegu dokumentów, który w ciągu roku potrafi pochłonąć od 3 do 5 proc. obrotów całego przedsiębiorstwa — podkreśla Alan Pajek, wiceprezes firmy Ediko.

Niestety wielu przedsiębiorców nie dostrzega w tym obszarzepotencjału do szukania oszczędności. Takie wnioski płyną m.in. z najnowszego badania, zrealizowanego przez Coleman Parks. Przeciętny polski pracownik drukuje średnio 29 stron dziennie. 76 proc. ankietowanych przyznaje, że druk stanowi istotny aspekt w ich pracy. Natomiast 46 proc. badanych firm wdrożyło już u siebie rozwiązania IT, których celem jest obniżenie kosztów związanych z drukowaniem.

— Ważną innowacją może być wprowadzenie w firmie polityki druku. Składa się na nią wiele skryptów, które analizują napływające zgłoszenia i odpowiednio przydzielają zadania do poszczególnych urządzeń. Dzięki temu np. wydruki o dużej liczbie stron mogą być automatycznie przekazywane do drukarki z najniższym kosztem wydruku pojedynczej strony — zaznacza Alan Pajek.

Przedsiębiorstwo może także zainwestować w tzw. technologię druku podążającego i poufnego. Na czym ona polega? — Pozwala przyporządkować zlecenia wydruków do konkretnych osób. Dzięki temu właściciel firmy będzie miał świadomość, jakie są potrzeby konkretnych pracowników dotyczące użytkowania urządzeń. Chodzi o odpowiednie ustawienie maszyn, aby zoptymalizować pracę całego biura oraz skrócić czas potrzebny na odebranie wydruku — wyjaśnia wiceprezes firmy Ediko.

Dobrą zmianą dla przedsiębiorców może okazać się również modernizacja parku maszynowego. Zakup nowoczesnych i lepiej dopasowanych do potrzeb pracowników drukarek powinni traktować jako inwestycję, która pozwoli przynieść długofalowe oszczędności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Zysk dzięki technologiom