Zysk Ericssona spadł o 92 proc.

RAV, BLOOMBERG
opublikowano: 2010-01-26 00:00

Największy producent bezprzewodowych sieci telefonicznych na świecie zakończył czwarty kwartał aż 92-procentowym spadkiem zysku. To skutek zmniejszenia wydatków przez firmy telekomunikacyjne oraz kosztów związanych z redukcją zatrudnienia.

— W 2009 r. operatorzy bardzo ostrożnie podchodzili do inwestycji — mówi Hans Vestberg, szef Ericssona.

Szwedzki gigant zarobił na czysto 43,4 mln USD, wobec 539 mln USD w tym samym okresie 2008 r. Wynik okazał się znacznie gorszy od prognoz analityków, którzy spodziewali się 347 mln USD zysku.

Kurs spółki zniżkował na giełdzie w Sztokholmie o 3,5 proc.