Zysk LG Display najwyższy od trzech lat

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 27-01-2021, 12:05

Dzięki zwiększonej sprzedaży wyświetlaczy dla Apple, kwartalny zysk LG Display wzrósł do najwyższego poziomu od trzech lat, informuje Reuters.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Dział należący do konglomeratu LG odnotował w okresie październik-grudzień 2020 r. zysk operacyjny rzedu 685 mld wonów (622 mln USD). Rok wcześniej firma była pod kreską w kwocie -422 mld wonów.

Z kolei przychody tej jednostki zwiększyły się o 16 proc. do 7,5 bln wonów.

Wypracowany zysk był najwyższym od drugiego kwartału 2017 r. Przy okazji przebił medianę prognoz analityków, która zakładała wynik na poziomie 286 mld wonów.

Firma skorzystała na wzroście dostaw i cen paneli z organicznymi diodami elektroluminescencyjnymi (OLED) zarówno w przypadku telewizorów, jak i smartfonów. Wyniki wsparło też osiągnięcie przez fabrykę w Guangzhou pełnych mocy produkcyjnych.

Spory udział w poprawie rezultatów miał koncern Apple, który zwiększając dostawy nowych iPhone’ów potrzebował większej liczby wyświetlaczy. Dane Counterpoint wskazują, że w IV kwartale 2020 r. dostawy smartfonów iPhone zwiększyły się o 21 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2020 r.

Zdaniem analityków czynnik ten powinien też wspierać wyniki LG Display w I kwartale 2021 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane