Czytasz dzięki

Zysk netto R22 wzrósł o 14 proc.

opublikowano: 19-05-2020, 08:00
aktualizacja: 19-05-2020, 09:42

W okresie od stycznia do marca 2020 r., który dla spółki R22 jest trzecim kwartałem roku obrotowego 2019/2020, zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wzrósł o 14 proc. do 3,89 mln zł.

Przychody firmy zwiększyły się o jedną trzecią do 49,5 mln zł, a zysk operacyjny o 32 proc. do 9,4 mln zł.

Jakub Dwernicki, prezes R22
Zobacz więcej

Jakub Dwernicki, prezes R22

Narastająco po dziewięciu miesiącach roku obrotowego przychody to 141,7 mln zł (+33 proc.), a zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej to 11 mln zł (+33 proc.)

 - W ostatnim czasie odnotowaliśmy wzmożone zainteresowanie naszymi usługami. W szczególności należy wspomnieć o rekordowej liczbie wysłanych komunikatów SMS i e-mail na początku marca. Również w kolejnych tygodniach wolumeny wysyłek pozostały na wysokim poziomie, co wynika przede wszystkim z większej aktywności konsumentów w obszarze zakupów internetowych. Wierzę, że w średnim i długim terminie epidemia i tzw. lockdown przełożą się na zwiększone zainteresowanie rozwiązaniami w obszarze automatyzacji i cyfryzacji procesów biznesowych. – komentuje Jakub Dwernicki, prezes spółki.

- Dobre wyniki – zgodne z oczekiwaniami. Względem naszych prognoz, lekko pozytywnie zaskoczył nas wynik w hostingu (7,2 mln PLN EBITDA vs. 6,9 mln PLN prognozy), a nieco słabiej Omnichannel (5,6 mln PLN EBITDA vs. 6 mln PLN prognozy). W wynikach zwraca uwagę kolejny, dobry kwartał marży EBITDA w Omnichannel ponad 24,3 proc. (-0,7pp kw.kw.) oraz rekordowy wynik w hostingu przy zachowaniu dobrej marży pomimo obciążenia wyników 0,6 mln PLN dodatkowych kosztów z tytułu wprowadzenia na rynek nowej marki cyber_Folks. Po stronie KPI dalsza kontynuacja pozytywnych trendów na ARPU zarówno w hostingu jak i w Omnichannel. Podtrzymujemy optymistyczne nastawienie do spółki, szczególnie w dobie recesji post COVID-19 (ekspozycja na e-commerce - komentuje Kacper Koproń, analityk Trigon DM.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane