Zysk netto UBS spadł, ale był wyższy od oczekiwań

Bogdan Tychowski
opublikowano: 14-08-2001, 12:54

ZURICH (Reuters) - UBS, największy bank w Szwajcarii, poinformował we wtorek, że jego zysk netto po uwzględnieniu odpisu wartości firmy z konsolidacji i elementów finansowych spadł o 26 procent do 1,385 miliarda franków szwajcarskich (822,9 milionów dolarów) i był wyższy od oczekiwań.

Odpisy wiązały się z kosztami amortyzacji wartości zakupionego przez UBS w ubiegłym roku domu maklerskiego PaineWebber. W drugim kwartale 2000 roku zysk spółki uszczupliły wypłaty odszkodowań dla ofiar Trzeciej Rzeszy.

Analitycy prognozowali, że z powodu niekorzystnej sytuacji na rynkach finansowych zysk netto spadnie o 40 procent licząc rok do roku.

Jednak dziewiąty pod względem wielkości bank na świecie zanotował rekordową wartość przychodów z prowizji i opłat z obrotu akcjami w wysokości 5,38 miliarda franków. Koszty wzrosły natomiast o dwa procent.

W skład grupy wchodzi największy na świecie dział bankowości prywatnej, który zajmuje się zarządzaniem pieniędzmi instytucji i osób prywatnych. Wartość zainwestowanych aktywów wzrosła do 2,56 biliona franków z 2,44 biliona na koniec pierwszego kwartału.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bogdan Tychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Zysk netto UBS spadł, ale był wyższy od oczekiwań