Zysk netto właściciela sklepów IKEA spadł o 82 proc.

opublikowano: 25-11-2022, 12:21
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Ingka Group, właściciel większości sklepów IKEA miał w roku kończącym się w sierpniu 287 mln EUR zysku netto. To wynik o 82 proc. gorszy w porównaniu z poprzednim rokiem, informuje Reuters.

Spadek zysku netto to skutek wzrostu stóp procentowych, które zaszkodziły jednemu z portfeli inwestycyjnych spółki, tłumaczy Ingka.

fot. Reuters/Forum
fot. Reuters/Forum

- Spadek jest głównie wynikiem znaczącego wpływu stóp procentowych na Inwestycje Na Rynku Finansowym, zgodnego z globalnym rozwojem sytuacji na rynkach, a także skutkiem zmniejszenia działalności w Rosji – głosi komunikat.

Rzecznik spółki wyjaśnił, że traciła na obligacjach. Reuters zauważył, że na swojej stronie internetowej Ingka Investments informuje, iż zarządza aktywami finansowymi wartości 20 mld EUR.

Ingka lepszy wynik osiągnęła na handlu meblami. Zysk operacyjny spółki wzrósł o 9 proc. w roku zakończonym w sierpniu do 2,04 mld EUR. Pomogła w tym podwyżka cen. Sprzedaż w tym samym okresie wzrosła o 6 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane