Zysk Ryanair wzrósł o 55 proc.

opublikowano: 24-07-2017, 08:51
aktualizacja: 24-07-2017, 08:53

Kwartalny zysk Ryanair wzrósł o 55 proc., ale największa europejska tania linia lotnicza ostrzega, że pozostała część roku może nieć być już tak dobra z powodu nadmiernych mocy przewozowych.

Zysk netto irlandzkiej spółki wzrósł w pierwszym kwartale rozrachunkowym do 397 mln EUR. Poprawa wyniku to m.in. zasługa późniejszej Wielkanocy. Analitycy oczekiwali, że Ryanair osiągnie 342 mln EUR zysku. Władze spółki podtrzymały prognozę 1,4-1,45 mld EUR zysku w całym roku rozrachunkowym. Rok wcześniej wyniósł 1,32 mld EUR. 

Zobacz więcej

Samoloty lini Ryanair (fot. Bloomberg)

- Mamy duże rezerwacje, ale jest wielka konkurencja – powiedział dyrektor finansowy Neil Sorahan. – Z powodu niskich cen paliwa na rynku są ludzie, których nie powinno na nim być – dodał.

Podkreślił, że są nadmierne moce przewozowe na popularnych kierunkach, jak Hiszpania, czy Portugalia, ale także na Bliski Wschód, do Tunezji i Turcji.

Ryanair zwiększył przychody w minionym kwartale o 13 proc. do 1,91 mld EUR, m.in. dzięki 12 proc. wzrostowi liczby pasażerów. Spółka podwyższyła swój roczny cel liczby przewiezionych pasażerów o 1 mln i wynosi obecnie 131 mln. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Zysk Ryanair wzrósł o 55 proc.