Czytasz dzięki

Zysk Samsunga jest wyższy niż oczekiwano

opublikowano: 07-07-2020, 07:40

Samsung Electronics zasygnalizował, że w minionym kwartale udało mu się poprawić zysk operacyjny mocniej niż oczekiwał rynek, donosi Reuters.

Największy na świecie procent chipów pamięci i smartfonów poinformował, że jego zysk operacyjny prawdopodobnie sięgnie 8,1 bln wonów w kwartale zakończonym w czerwcu. Rynek oczekiwał 6,4 bln wonów. Jeśli zapowiedź się potwierdzi, południowokoreański gigant zanotuje największy kwartalny zysk w czwartym kwartale rozrachunkowym od 2018 roku. Przychody Samsunga mają jednak spaść o 7 proc. do 52 bln wonów.

Koncern poprawił zysk dzięki lepszej sprzedaży chipów dla centrów danych, rozbudowujących się w związku z wymuszonym przez pandemię stosowaniem pracy zdalnej przez firmy z całego świata. Pozwoliło to zrekompensować częściowo spadek popytu na smartfony i telewizory. Dodatkowo wynik Samsunga poprawiła jednorazowa płatność Apple za dostarczone przez koncern wyświetlacze.

Samsung opublikuje pełny raport kwartalny później w tym miesiącu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane