Zyski Altusa mocno spadły

opublikowano: 23-07-2019, 08:12

W II kwartale skonsolidowany zysk netto Grupy Altus TFI wyniósł 6,4 mln zł, to o 84,1 proc. mniej niż przed rokiem.

Przychody ze sprzedaży zmniejszyły się o 52 proc. do 169 mln zł, a wynik na sprzedaży o 79 proc. do 10,17 mln zł.

W rok aktywa samego Altus TFI (spółka pośrednio kontroluje Rockbridge TFI) spadły o 95 proc.

Na koniec czerwca 2019 r. aktywa pod zarządzaniem Altus TFI miały wartość 369 mln zł.W Rockbridge TFI ich wartość to 2,7 mld zł.

Po wybuchy afery GetBacku klienci zaczęli wycofywać pieniądze z towarzystwa, które zdecydowało o przeniesieniu części funduszy do Rockbridge TFI, rozpoczęto również likwidację kilku produktów.

"Wszystkie te zdarzenia (uwzględniając także drastyczny spadek aktywów w przekazanych funduszach w stosunku do porównywalnego okresu w 2018 roku) przełożyły się na wartość uzyskiwanych przez Emitenta oraz Grupę Kapitałową przychodów. Wartość kosztów operacyjnych jest uzależniona od wartości aktywów netto funduszy zarządzanych przez Emitenta, przy czym część tych kosztów stanowią koszty stałe niezależne od wielkości zarządzanych aktywów - stąd też wolniejszy spadek kosztów operacyjnych od spadku przychodów. Na poziom kosztów operacyjnych wpływ miała również wypłata rekompensat dla osób pełniących funkcje w Spółce, z tytułu zakończenia współpracy" - podał Altus.

Ponadto spółka zawiązała 2,5 mln zł rezerwy na kary, nałożone przez KNF. Spółka złożyła od nich odwołanie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu