Zyski banków z Wall Street spadają

Oskar NawalanyOskar Nawalany
opublikowano: 2022-10-14 15:39

Zyski największych banków na Wall Street spadły w trzecim kwartale, gdy szykowały się one na słabszą gospodarkę, podczas gdy bankowość inwestycyjna mocno ucierpiała, gdy transakcje wyschły, ale inwestorzy zauważyli, że niektóre akcje zyskują, a JPMorgan stracił mniej niż przewidywano – podaje agencja Reutersa.

Posłuchaj
Speaker icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl
Subskrypcja
fot. Bloomberg

JPMorgan, Morgan Stanley, Citigroup i Wells Fargo podały w piątek wyniki finansowe, wykazując spadek dochodu netto po tym, jak niespokojne rynki stłumiły działalność bankowości inwestycyjnej.

JPMorgan odnotował 17 proc. spadek zysku w trzecim kwartale do 9,74 mld USD, choć było to mniej niż się obawiano.

W przypadku innych banków także odnotowano obniżkę. Morgan Stanley wykazał 30 proc. spadek zysku do 2,49 mld USD. Wells Fargo odnotował 31 proc. deprecjacji do 3,53 mld USD. Natomiast Citi poinformowało o spadku o 25 proc. do 3,5 mld USD.

Banki odkładają więcej pieniędzy, przygotowując się na uderzenie potencjalnego spowolnienia gospodarczego. JPMorgan odłożył 808 mln USD w rezerwach, Citi dodał 370 mln USD do rezerw, a Wells zwiększył rezerwę na straty kredytowe o 385 mln USD.