Zyski Barclays wzrosły ponad dwukrotnie

opublikowano: 30-04-2021, 11:16

Zyski Barclays wzrosły ponad dwukrotnie w pierwszym kwartale roku. Zarobki, w wyniku boomu na rynkach kapitałowych, napędzał bank inwestycyjny, pisze Reuters.

Barclays
Barclays
Bloomberg

W piątek Barclays poinformował, że w okresie od stycznia do marca osiągnął zysk przed opodatkowaniem w wysokości 2,4 mld GBP. W analogicznym okresie ubiegłego roku były to 923 mln GBP. Analitycy spodziewali się, że bank zarobi 1,76 mld GBP.

Pożyczkodawca po raz kolejny ograniczył rezerwy na potencjalne straty kredytowe. Aktualnie wynoszą one 55 mln GBP. W analogicznym okresie ubiegłego roku zabezpieczył na ten cel 2,1 mld GBP.

Dobra kondycja finansowa Barclays to zasługa jego banku inwestycyjnego i hossy na światowych giełdach. Zysk przed opodatkowaniem z opłat za doradztwo w pozyskiwaniu funduszy kapitałowych wzrósł o 35 proc. do 859 mln GBP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane