Zyski od 2007 roku

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 23-06-2006, 00:00

Warszawska firma nie jest zyskowna, ale to koszt walki o rynek. W 2007 r. zacznie zbieranie profitów i wyjdzie na plus.

Od wtorku można się zapisywać na 7 mln akcji, w tym 4 mln nowej emisji, eCardu, spółki zajmującej się obsługą finansową transakcji, w których nie pokazuje się bezpośrednio karty kredytowej (tzw. CNP). Chodzi m.in. o przelewy internetowe oraz dokonywane za pomocą telefonii mobilnej.

Profity przyjdą

Zapisy potrwają do 30 czerwca. Sęk jednak w tym, że firma nie jest jeszcze zyskowna.

— W tym roku ponosimy większe koszty związane z zatrudnieniem ludzi, wprowadzaniem nowych projektów i zdobywaniem rynku — mówi Konrad Korobowicz, prezes eCardu.

Efektem ma być 873 tys. zł straty. eCard chwali się natomiast, że wypracował sobie dominującą pozycję na rynku z 91-procentowym udziałem. Chodzi jednak o dość wąską specjalizację — transakcje realizowane za pomocą polskich kart, w polskich sklepach w środowisku CNP.

Lepsze perspektywy zarząd spółki roztacza na 2007 r.

— To będzie rok zbierania profitów — twierdzi Dariusz Kucharski, członek zarządu odpowiedzialny za sprawy finansowe.

Zgodnie z prognozą przychody mają wzrosnąć o 182,7 proc. do ponad 26 mln zł, a zamiast straty pojawi się 1,5 mln zł zysku.

eCard ustalił maksymalną cenę emisyjną na 3,5 zł. Ale na tyle zarząd raczej nie liczy, spodziewane wpływy określono bowiem na 8-12 mln zł, co można uzyskać przy cenie od 2 do 3 zł. Uzyskane środki pójdą na poszerzenie oferty produktowej, a 4 mln zł zostaną przeznaczone na akwizycje.

Chrapka na bankomaty

— Interesują nas dwie dziedziny: bankomaty i personalizacja kart płatniczych — zapowiada prezes.

Negocjacje są już prowadzone. eCard chce też tworzyć równolegle własną sieć bankomatów. Efekty tych posunięć nie są ujęte w prognozie, a to będzie trochę spółkę kosztowało.

— Najpierw trzeba oczywiście ponieść koszty, a wpływy w przypadku własnych bankomatów pojawiają się zwykle po kilkunastu miesiącach — przyznaje Dariusz Kucharski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu