Zyski Samsunga biją prognozy

opublikowano: 05-04-2013, 07:43

Pierwszy kwartał 2013 roku okazał się niezwykle udany dla Samsunga.

Południowokoreański gigant elektroniki użytkowej odnotował zyski, które przebiły oczekiwania analityków, informuje Bloomberg.

FOT. Bloomberg
FOT. Bloomberg
None
None

Zysk operacyjny wzrósł do około 8,7 bln wonów (7,7 mld USD) wobec 5,69 bln rok wcześniej. Tymczasem średnia prognoz analityków zakładał wynik na poziomie 8,38 bln wonów.

Z kolei przychody ze sprzedaży w okresie styczeń-marzec wzrosły z 45,27 do 52 bln wonów. U podstaw tak dobrych rezultatów legło m.in. zwiększenie sprzedaży tańszych urządzeń mobilnych serii Galaxy na rynkach rozwijających się.

Jak wynika ze szacunków analityków, oddział zajmujący się produkcją urządzeń telekomunikacyjnych, który w zeszłym roku wygenerował 67 proc. łącznego zysku operacyjnego koncernu, prawdopodobnie w pierwszym kwartale zarobił 6,25 bln wonów na poziomie operacyjnym przy 40-proc. wzroście sprzedaży.

Z kolei zysk zrealizowany przez dział wyświetlaczy, który zdominował rynek w segmencie OLED, prawdopodobnie zwiększył się z 230 do 910 bln wonów. Tego typu produkty wykorzystywane są m.in. w modelach telefonów Galaxy.

Sprzedaż produkowanych przez spółkę smartfonów w pierwszym kwartale wyniosła 70 mln sztuk wobec 62 mln w ostatnich trzech miesiącach 2012 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane