02NFI pożegnał bessę na dobre

Dariusz Karolak
01-07-2002, 00:00

Przyroda nie znosi próżni. Rynek też. Na GPW próżnię zapełniają teraz niektóre NFI. Do grupy nowoodkrytych należy 02NFI, który może poszczycić się imponującą, 14-procentową tygodniową stopą zwrotu.

Korpus tygodniowy jest biały, gruby i długi. Pokonał opór tygodniowej VAMA10, 1,61, oraz górnej krawędzi wstęgi tygodniowej, 1,7. Ta druga wartość wyznacza zasięg prawdopodobnej korekty technicznej i atrakcyjny z punktu widzenia krótko i średnioterminowego inwestowania poziom do kupna. Chwilowo rynek jest przegrzany, o czym świadczy dotarcie przez dzienne wskaźniki ruchu kierunkowego, DI+ do 3,5-rocznej opadającej linii oporu, DI- do historycznego minimum z II'99. Dywergencji jednak nie ma, dlatego po korekcie można oczekiwać, że przynajmniej szczyt z X'01, 2,06 zostanie osiągnięty. W dłuższej perspektywie możliwości zarobku są większe, bo w ubiegłym tygodniu pokonane zostały 4- i 3,5-letnia linia bessy z wykresu logarytmicznego. Wynikałoby z tego, że niedźwiedziom dziękujemy na dobre, chociaż korekty oczywiście będą się zdarzać.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 02NFI pożegnał bessę na dobre