10 aut dla znienawidzonych biznesmenów

ŁO, execdigital.com
opublikowano: 19-01-2011, 16:58

Konflikt z sąsiadem to za mało, by żona zgodziła się na kupno takiego auta.

Magazyn "ExecDigital" przygotował zestawienie 10 najlepszych opancerzonych limuzyn świata. Dla kogo są takie auta? To skomplikowane.

Produkcja takich limuzyn to biznes pełen sprzeczności, bo klienci to charaktery albo krystaliczne, albo czarne niczym smoła. W biznesie sporo się jednak dzieje, bo zarówno aniołki, jak i diabełki mają w czym wybierać.

Czym jest produkcja twierdzy na kółkach? Sporą inwestycją. Jak już się uzbroi całość stalą, tytanem i kewlarem, to trzeba jeszcze sprawić, by pojazd nie tylko ruszył z miejsca, ale był superszybki. Większość pokazanych poniżej aut przyspiesza "do setki" w czasie poniżej sześciu sekund.

Pancerne kapsuły na kółkach są drogie, na ogół kipią luksusem, ale nie zawsze są piękne. Uważany za najbardziej męski samochód świata Conquest Vehicles Knight XV wygląda, jak ciężarówka sprowadzona prosto z irackiego frontu, choć wyposażenie (Playstation3 lub Xbox360, barek, chłodnia na piwo), bardziej przypomina plac zabaw niż wojnę. Złożenie auta trwa 4000 tys. godzin, a rocznie sprzedaje się ledwie 100 sztuk.

Limuzyny specjalnego użytku mają w ofercie także bardziej powszechne marki samochodowe, jak Mercedes, BMW i Audi. Pancerniak tego ostatniego producenta wystąpił nawet w głośnym filmie akcji „Transporter”. Naszym zdaniem przyćmił swoją grą pozostałych aktorów.

Na samym końcu zestawienia wehikuły w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Mercedes Benz S-Guard 600 - 1,4 mln USDBMW 7 Series High Security - 350 tys. USDConquest Vehicles Knight XV - 310 tys. USDDartz Kombat T98 - 225 tys. USDMaybach 62S armoured by Rijck - 352 tys. USD

(film dotyczy nieopancerzonego modelu)Bentley Mulliner Division Armoured Mulsanne - 400 tys. USD

(film dotyczy nieopancerzonego modelu)Audi A8 Security  - od 685 tys. do 1 mln USD


I coś nietypowego...


Batmobile - cena nieznanaPapamobile - 310 tys. USDCadillac One - 300 tys. USD© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, execdigital.com

Polecane