10 firm, do których najtrudniej się dostać

Glassdoor przygotował najnowszy ranking firm, w których rozmowy kwalifikacyjne są oceniane jako najtrudniejsze.

Rozmowa kwalifikacyjna zawsze jest trudnym przeżyciem dla przyszłego pracownika. W tych firmach poprzeczkę zawieszono jednak szczególnie wysoko. Glassdoor przygotował najnowszy ranking firm, w których rozmowy kwalifikacyjne są oceniane jako najtrudniejsze.

Amerykański portal nie tylko publikuje oferty pracy, ale przyjmuje także od pracowników anonimowe oceny pracodawców, informacje o zarobkach i atmosferze w pracy. Zgodnie z opiniami kandydatów średni czas trwania procesu rekrutacyjnego wydłużył się za oceanem z 12 dni w 2010 r. do średnio 23 dni w tym roku.

Analiza recenzji wykazała, że kandydaci za najtrudniejszy uznają proces rekrutacji do firmy konsultingowej McKinsey & Company. Rekrutacja w tym koncernie trwała średnio 39 dni. Na podium wskoczyły jeszcze dostawca usług IT ThoughtWorks i inny konsultingowy gigant Boston Consulting Group.

Na ósmym miejscu wylądował Google, potentat branży nowych technologii, którego pytania z rozmów kwalifikacyjnych obrosły legendami. Na 16. pozycji sklasyfikowano innego kolosa związanego z przemysłem komputerowym, czyli lidera produkcji oprogramowania — koncern Microsoft. Na 22. miejscu znalazł się Facebook. W raporcie uwzględnione zostały tylko firmy, które zebrały co najmniej 20 ocen. Opinie stażystów, pracowników w niepełnym wymiarze czasu i kandydatów będących studentami nie były brane pod uwagę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu