10 mln ton w Porcie Gdańskim

Bogdan Tychowski
opublikowano: 17-06-2004, 00:00

Drugiego czerwca 2004 r. na nabrzeżach Portu Gdańskiego przeładowana została 10-milionowa tona towarów. Oznacza to, że w porównaniu z pięcioma pierwszymi miesiącami 2003 r. przeładunki wzrosły o 1 mln ton.

Znaczący udział w przeładunkach mają paliwa. Do końca maja przeładowano ich 5,5 mln ton (przed rokiem 3,7 mln ton). Wzrosły również przeładunki drobnicy. Ogółem w tym roku portowcy gdańscy przeładowali blisko 1,3 mln ton różnych ładunków drobnicowych, podczas gdy w roku 2003, od stycznia do maja — 0,9 mln ton. W tej grupie towarowej znaczący udział mają kontenery.

Największy spadek przeładunków w porównaniu z rokiem ubiegłym odnotowano w przypadku węgla. Po pięciu miesiącach to już o ponad 1 mln ton mniej, choć i tak przeładowano go 1,9 mln ton. Innych towarów masowych przeładowano 1 mln ton.

Przewiduje się przekroczenie rekordowego, ubiegłorocznego poziomu przeładunków, który sięgnął 21,3 mln ton.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bogdan Tychowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / 10 mln ton w Porcie Gdańskim