10 najbardziej renomowanych miast (KOPNIAK KARIEROWY)

Jeśli chcesz żyć i pracować w mieście o wysokiej renomie, to kieruj się do dalekiej Australii lub przepłyń na drugą stronę Bałtyku.

Świat się skurczył. Podczas studiów uczestniczymy w wymianach pomiędzy uczelniami z całego świata, później pracujemy w międzynarodowych koncernach i mamy szansę na to, żeby poznawać inne kraje, smakować obce zwyczaje i uczyć się nieznanej kultury. Facebook też mówi sporo o współczesności, bo pokazuje siatkę znajomości przekraczającą kontynenty.  

Cykl weekendowych felietonów poświęconych zagadnieniom pracy i kariery. W
 dniu odpoczynku szukamy nowych impulsów przydatnych na co dzień w życiu
 zawodowym. Chcemy inspirować i motywować, ale także stosować 
mobilizujące „kopniaki”.
Zobacz więcej

KOPNIAK KARIEROWY

Cykl weekendowych felietonów poświęconych zagadnieniom pracy i kariery. W dniu odpoczynku szukamy nowych impulsów przydatnych na co dzień w życiu zawodowym. Chcemy inspirować i motywować, ale także stosować mobilizujące „kopniaki”. Fotolia

Żyjemy w ciekawych czasach, w których szybkie życie wymaga mobilności i otwartości. Transport i komunikacja nie są problemami. Możemy żyć, pracować i działać gdzie chcemy.  

Jeśli ktoś jest dobry i postawił w zawodowej rzeczywistości na odpowiednie karty, właściwie może przebierać w ofertach i wybrać dla siebie dowolne miasto na świecie, a wiadomo, że lepiej wybierać to, co najlepsze. Reputation Institute podsyła narzędzie, które może się okazać pomocne w takich wyborach. Firma badawcza opublikowała najnowszy ranking City RepTrak, czyli listę najbardziej renomowanych miast na świecie.  

W tym roku na pierwszą pozycję wskoczyło Sydney, które w poprzedniej edycji zajęło trzecie miejsce. Wiedeń, czyli zeszłoroczny lider spadł poza trójkę, a podium uzupełniają Melbourne i Sztokholm, które razem z Edynburgiem, Genewą i Kopenhagą są nowościami w czołowej 10 rankingu.  

City RepTrak bazuje na globalnym badaniu, w którym uczestniczyło 19 tys. osób z krajów G8. Respondenci analizowali miasta według różnych kryteriów z zakresu gospodarki, zarządzania i środowiska. Europa wypadła świetnie (15 pozycji w czołowej 20), natomiast Stany Zjednoczone dość blado - najlepsze San Francisco jest dopiero 24.  

Sydney ma najwyższą ocenę reputacji (79,1 pkt). Ostatnim z miast o wysokiej renomie jest Singapur (70 pkt.), później jest długa lista krajów o średniej renomie, a grupę słabych otwiera Warszawa, która znalazła się w rankingu na 65 pozycji z wynikiem 59,9 pkt.  

Wyprzedzamy minimalnie Rio de Janeiro i Montevideo, ustępujemy nieznacznie świętym miastom - Jerozolimie i Mekce. Za stolicą Polski w rankingu reputacji miast są m.in. Abu Zabi, Buenos Aires, Stambuł, Pekin, Tel Awiw,  

Najgorzej wypadają Bagdad, Teheran i Moskwa. Pierwsze dwa uzyskały zastraszająco niski wynik poniżej 40 pkt.  

10 najbardziej renomowanych miast świata 

1. Sydney 79,1

2. Melbourne 78,9 

3. Sztokholm 78,4 

4. Wiedeń 76,8

5. Vancouver 76,1

6. Barcelona 75,8

7. Edynburg 75,6

8. Genewa 75,5

9. Kopenhaga 75,5

10. Wenecja 75,4

65. Warszawa 59,9

PRZECZYTAJ INNE TEKSTY Z SERII "KOPNIAK KARIEROWY">>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu