10 najlepszych inwestycji w kwietniu na GPW

KZ
opublikowano: 02-05-2012, 00:00

GIEŁDA

WIG spadł w kwietniu o 2,6 proc., ale na warszawskiej giełdzie nie brakowało spółek, które przyniosły akcjonariuszom okazałe zyski. Absolutnym liderem zestawienia jest BGŻ.

Notowania banku poszły ostro w górę, po tym jak Rabobank ogłosił wezwanie na 40 proc. akcji i zaoferował cenę o ponad 50 proc. wyższą od rynkowej. W czołowej dziesiątce najmocniej drożejących spółek znalazła się też druga, której akcje wkrótce trafią w ręce jednego gracza. Chodzi o Centrum Klimę, która zostanie zapewne przejęta przez szwedzki Lindab.

O Szwedach, tyle że ze Swedspana (podmiot zależny IKEA), spekulowano też jako o partnerze strategicznym Grajewa Rosji. To wystarczyło, by notowania producenta płyt urosły o 24 proc. Sporą zwyżkę zanotowała też zapomniana firma Power Media. Pomogła decyzja o wypłacie dywidendy w wysokości 0,07 zł na akcję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 10 najlepszych inwestycji w kwietniu na GPW