10 rzeczy, w których są dobrzy Polacy

ŁO
opublikowano: 2010-09-16 11:56

Zapytaliśmy naszych czytelników o to, w czym są dobrzy Polacy. Świetni z nas matematycy, ale również spore lenie.

Najwięcej osób wskazało nauki ścisłe. Zdaniem naszych czytelników świetnie radzimy sobie w matematyce i informatyce. Rzeczywiście jesteśmy dobrymi ścisłowcami, a nasi programiści to cenny nabytek na całym świecie.

Na dalszych pozycjach znalazły się m.in. zaradność bez względu na to w jakim miejscu i jakiej sytuacji Polak się znajdzie. Były też głosy, że jesteśmy dobrzy... we wszystkim. Wymieniono jednak także sporo wad. Okazuje się, że jesteśmy dobrzy w narzekaniu, bijemy rekordy w lenistwie, oszukiwaniu i pijaństwie.

Poniżej zestawienie najczęściej pojawiających się propozycji wraz z wybranym przez nas komentarzem naszego czytelnika.

W tym są dobrzy Polacy

1. Nauki ścisłe

"Matematyka. W tym nas nie pobiją - no i powiązane nauki ścisłe. W końcu Enigma to my" - gnat.

2. Narzekanie

"Polacy najlepsi są w narzekaniu i płakaniu jak to im się nie powodzi i nierobieniu niczego, co mogło by ten stan rzeczy zmienić" - Tomek.

3. Kombinatorstwo

"Na pewno jesteśmy dobrzy w kombinowaniu - ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy jest to cecha pozytywna, czy negatywna. Mamy głowę do ułatwiania sobie życia (innowacyjność), często naginając prawo lub je łamiąc." - Radosław Żydok.

4. Pijaństwo

"W piciu :) Walczymy o miano najlepszych z Rosjanami!" - On.

5. Oszukiwanie

"Polacy sa najlepsi w okradaniu, oszukiwaniu swoich rodaków to im wychodzi najlepiej!! Wystarczy wejść do sklepu, na ulice albo zapytać polityka jak nim został" - zawczesnie na radosc.

6. Praca za granicą / tania siła robocza

"W inżynierii energetycznej. Budowa, rozruchy i utrzymanie obiektów energetycznych. Polskie firmy i polscy specjaliści pracują w tym zakresie na całym Świecie i mają doskonałą renomę "nie od dziś" ;)" - Tomek Em.

7. Zaradność / radzenie sobie w każdej sytuacji

"Z mojej korporacyjnej praktyki - miałem okazję zaobserwować wiele narodów w akcji, np. przy walącym się projekcie, składaniu oferty na przedwczoraj. Z tego co zauważyłem to dużą siłą Polaków jest zdolność do improwizacji i pracy w nagle zmieniających się warunkach, z czym np. gorzej sobie radzą Niemcy czy Austriacy." - Łukasz.

8. Obrona krzyża

"W obronie krzyża...  zakłamaniu, zaściankowości" - L2L.

9. Lenistwo

"W lenistwie i przekrętach" - Łukasz Parker Paprocki.

10. Wszystko

"We wszystkim - a co tam! :)" - Dbam O Swój Rozwój

Jak powstało zestawienie?

Naszych czytelników poprosiliśmy o wytypowanie tego, w czym Polacy są dobrzy. Propozycje można było składać do końca poprzedniego tygodnia w komentarzach pod artykułem, albo na tablicy naszej strony fanowskiej na Facebooku. Oddano ponad 90 głosów, najczęściej wymieniane propozycje umieściliśmy w naszym zestawieniu.

To drugi tego typu eksperyment - wcześniej zapytaliśmy czytelników o produkty, z których mogą być dumni Polacy.