100 mln zł na technologie medyczne

opublikowano: 19-07-2018, 22:00

Województwo łódzkie to kolejny region w Polsce, którego władze realizują wspólne przedsięwzięcie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).

Województwo łódzkie to kolejny region w Polsce, którego władze realizują wspólne przedsięwzięcie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Na podobną współpracę zdecydowały się również samorządy woj. lubelskiego i śląskiego. Na czym ona polega? Rządowa agencja wspiera — prowadzone przez przedsiębiorców i naukowców — badania przemysłowe, które wpisują się w inteligentne specjalizacje wspomnianych regionów. Następnie władze województw wykładają pieniądze z regionalnych programów operacyjnych na wdrożenie koncepcji zaproponowanych przez konsorcja. Ogłoszony przez NCBR konkurs z poddziałania 4.1.1 POIR („Strategiczne programy badawcze dla gospodarki”) jest przeznaczony dla firm i jednostek naukowych, które chcą zagrać w jednej drużynie. Nie może ona liczyć więcej niż pięć podmiotów, a jej liderem powinno być przedsiębiorstwo. Co ważne, przynajmniej jeden uczestnik takiego zespołu musi mieć siedzibę w województwie łódzkim. W puli jest 50 mln zł.

— Łódzkie ma duży potencjał w branży medycznej. Działa tu sporo firm z sektora farmaceutycznego i technologii medycznych. W porównaniu z innymi regionami mieszkańcy naszego województwa najczęściej zapadają na choroby cywilizacyjne. Ten problem uwzględniliśmy w agendzie badawczej konkursu, którego organizatorem jest NCBR — mówi Małgorzata Neuman z departamentu ds. przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Beneficjenci działania 4.1.1 POIR będą mogli wdrożyć swoje koncepcje medyczne dzięki dotacjom, które Urząd Marszałkowski w Łodzi zaoferuje jeszcze w tym roku — oraz w 2020 r. W planach ma dwa konkursy. Ich łączny budżet wyniesie 50 mln zł. Efektem dotowanych przedsięwzięć powinny być zaawansowane technologie medyczne.

WAŻNA DATA

14.08 Od tego dnia konsorcja przedsiębiorców i naukowców będą mogły składać wnioski o dotacje z poddziałania 4.1.1 POIR. Nabór zakończy się 12 października.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.poir.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy