100 USD za baryłkę ropy to "rozsądna" cena

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
18-03-2013, 21:55

Cena ropy na poziomie 100 USD za baryłkę wydaje się być „rozsądna” i nie będzie „dusić” globalnego wzrostu gospodarczego, ocenia Ali Al-Naimi, saudyjski minister ropy, którego cytuje Bloomberg.


Notowania surowca pozostaną na obecnych poziomach w najbliższej przyszłości, powiedział w poniedziałek przedstawiciel Arabii Saudyjskiej na konferencji w Hongkongu.
W styczniu Arabia Saudyjska, największy na świecie eksporter ropy zwiększyła produkcję i sprzedaż. To bliskowschodnie królestwo produkowało w lutym 9 mln baryłek ropy dziennie.
Zdaniem Al-Naimiego, Arabia Saudyjska jest zaniepokojona odnośnie dynamiki światowego wzrostu gospodarczego, a nie o utrzymanie cen ropy na konkretnym poziomie.
Jakiekolwiek sugestie, że próbujemy utrzymać wysoki poziom cen w celu finansowania wydatków krajowych, są nierealistyczne” – wyjaśnia minister ropy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / 100 USD za baryłkę ropy to "rozsądna" cena