12 sierpnia 11 bit studios rozpoczęło kampanię promocyjno-marketingowa gry "Frostpunk 2". Spółka uruchomiła m.in. oficjalną stronę internetową tytułu oraz kartę gry w serwisach: Steam, GOG i Epic Store, co oznacza rozpoczęcie budowy wishlist gry.W internecie pojawił się tez trailer "Frostpunka 2".
- “Frostpunk 2” to pierwszy ogłoszony projekt z trzech, nad którymi pracują wewnętrzne zespoły deweloperskie spółki – informuje Przemysław Marszał, prezes 11 bit studios.
Zespół pracujący nad „Frostpunkiem 2” liczy już blisko 70 osób i stale rośnie co sprawi, że jak zapewniają przedstawiciele spółki, sequel będzie grą o znacznie większej skali.
- Mamy więcej siły roboczej, aby skupić się na wszystkich aspektach gry: skali, poziomie wyszlifowania czy jakości doświadczenia gracza, niemniej naszą główną ambicją jest stworzenie czegoś więcej niż tylko kontynuacji - mówi Jakub Stokalski, Co-Director „Frostpunka 2”.
Wcześniej zarząd 11 bit studios informował, że stojący za “Frostpunkiem” zespół pracuje nad projektem o roboczej nazwie Eleanor. W czerwcu zespół liczył 60 osób. Zgodnie z zapowiedziami docelowo w tym projekcie ma pracować 80 osób.
W nowej odsłonie hitu polskiego porducenta gracz wcieli się ponownie w przywódcę miasta, które do przetrwania i rozwoju potrzebować będzie zasobów i nowych źródeł energii. Po erze węgla nadzieją na przeżycie dla resztek ludzkości stanie się ropa naftowa. Gracz, tak jak w pierwszej odsłonie serii, będzie stawiany przed bardzo trudnymi wyborami moralnymi, z których konsekwencjami będzie musiał się zmierzyć.
„Frostpunk”, którego premiera w wersji na komputery PC odbyła się w kwietniu 2018 roku, sprzedał się do tej pory w liczbie ponad 3 mln kopii. Skumulowane przychody ze sprzedaży gry i płatnych dodatków wydanych w ramach season pass, przekroczyły już 120 mln zł, przy kosztach produkcji i marketingu rzędu kilkunastu milionów złotych.