11bit studios szaleje na Steamie

opublikowano: 14-10-2018, 22:00

Cztery pozycje z porfolio giełdowej spółki znalazły się na pierwszej stronie globalnej listy bestsellerów platformy z grami.

W piątek na pierwszej stronie globalnej listy sprzedażowych bestsellerów platformy Steam znalazły się, aż cztery pozycje 11bit studios. Na czwartym miejscu uplasował się „Frostpunk”, niżej — pakiet dwóch gier „Frostpunk” i „This War of Mine”, następnie drugi z tytułów solo, a za nim „Moonlighter” z portfolio wydawniczego spółki. Należy przypomnieć, że „Frostpunk” w wersji na PC miał premierę w kwietniu, a premiera „This War of Mine” odbyła się blisko cztery lata temu. Najmłodszy w tym towarzystwie jest „Moonlighter”, który zadebiutował w maju.

Gry wideo
Zobacz więcej

Gry wideo fot. Bloomberg

Ranking sprzedaży oparty jest na przychodach, a nie na wolumenie, dlatego informacje o powrocie popularności gier na Steamie przełożyły się w piątek pozytywnie na notowania producenta gier. Kurs akcji wzrósł w piątek o ponad 7 proc. proc. przy blisko 5 mln zł obrotów.

Pojawienie się gier 11bit studios na liście globalnych bestsellerów było spowodowane faktem, że od czwartku wieczorem przez cztery doby Steam prowadzi dla niej tzw. publisher sale, czyli wyprzedaż obejmującą tylko tytuły 11bit studios. Akcji towarzyszą m.in. banery i wsparcie wizerunkowe.

W piątek rozpoczęły się w Poznaniu targi gier komputerowych na których 11bit studios pokazywało m.in. „This War of Mine”, „Moonlightera” i „Bit Copa” w wersji na Nitendo Switch. Spółka zapowiada, że debiut gier na tę platformę nastąpi w najbliższym czasie. Obecny na targach premier Mateusz Morawiecki odwiedził stoisko spółki i zagrał w „This War of Mine”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu