Czytasz dzięki

12 mln zł dla Kujaw i Pomorza

opublikowano: 17-09-2019, 22:00

Firmy typu spin-off i spin-out, czyli wywodzące się ze środowiska akademickiego, mogą ubiegać się o dofinansowanie na prace badawczo-rozwojowe.

Dotacje z poddziałania 1.3.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko- Pomorskiego („Wsparcie procesów B+R”) są przeznaczone dla spółek kapitałowych (z o.o. lub akcyjnych) tworzonych przez naukowców w celu komercjalizacji ich nowatorskich pomysłów lub technologii. Wnioskodawca powinien mieć siedzibę lub filię spółki na terenie Kujaw i Pomorza.

Przedsiębiorstwa typu spin-off są zakładane nie tylko przez pracowników instytucji naukowych lub badawczych, ale także przez studentów i absolwentów uczelni wyższych. Wspomniane spółki są zazwyczaj niezależne osobowo i kapitałowo od jednostek naukowych, ale często współpracują z nimi na zasadach rynkowych. Granty zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów związanych m.in. ze zgłoszeniem wynalazku, wzoru użytkowego lub wzoru przemysłowego w celu uzyskania ochrony przyznawanej przez krajowe, regionalne, unijne lub międzynarodowe organy ochrony własności przemysłowej.

Przedsiębiorcy będą mogli wykorzystać dotacje również na rozwój zaplecza badawczego w swoich firmach, w tym m.in. na zakup środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych. Dofinansowanie nie jest przewidziane na badania podstawowe i prace B+R, które nie są zaawansowane pod względem technologicznym. Wnioski o dofinansowanie należy składać w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu (pl. Teatralny 2). Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na luty 2020 r.

WAŻNA DATA

30.09 - do tego dnia firmy z woj. kujawsko-pomorskiego mogą składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.3.1 RPO WK-P.

WIĘCEJ INFORMACJI:

www.mojregion.eu

cc937a7e-4287-11ea-b77f-2e728ce88125
Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane