1300 szkół w dziesięć dni

MIB
opublikowano: 07-12-2006, 00:00

Pekaes zakończył realizację specjalnej usługi polegającej na dostarczeniu do 1,3 tys. szkół w całej Polsce pomocy dydaktycznych.

Usługa realizowana była dla firmy Elbox i Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEN) w ramach ogólnopolskiego programu dostaw pomocy naukowych.

— Pekaes kojarzy się głównie z transportem całopojazdowym i drobnicą. Tym razem podjęliśmy się trudnego projektu dystrybucyjnego. W 10 dni dostarczyliśmy 2350 palet do 1300 miejsc w całym kraju — chwali się Katarzyna Nowakowska z Pekaesu.

Klienci — firma Elbox Pomoce Dydaktyczne i ministerstwo edukacji — potrzebowali partnera drobnicowego do sfinalizowania projektu zaopatrzenia szkół w pomoce naukowe. Projekt, finansowany z funduszy unijnych, musiał zostać udokumentowany dokładnie z wymaganiami zamawiającego, co oznaczało konieczność potwierdzenia dokumentów dostawy w ściśle określony sposób.

Przez magazyn Pekaesu w Błoniu przeszło 2350 palet zapełnionych różnorodnymi pomocami dydaktycznymi, w tym także mikroskopami, kamerami i telewizorami LCD.

— Codziennie od momentu uruchomienia projektu przyjmowaliśmy 10 aut ładunku i rozpoczynaliśmy dystrybucję do docelowych adresatów. Każda ze szkół odbierała średnio 2 palety. Dostawy były uprzednio zawsze awizowane telefonicznie, gdyż zgodnie z formalnymi wymogami projektu odbiorcą mógł być wyłącznie dyrektor szkoły — opowiada Katarzyna Nowakowska.

Do każdej palety dołączone były specjalne umowy i protokoły, na podstawie których Elbox rozliczał się z MEN. Dokumenty te należało wypełnić dokładnie według załączonej instrukcji. Pieczątki i podpisy musiały znaleźć się w wielu konkretnych miejscach dokumentacji, a pomyłki i brak dostatecznej staranności mogłyby skutkować nierozliczeniem projektu przez jednostkę nadzorującą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu