17 najlepszych start-upów w USA

  • Marek Mejssner
opublikowano: 27-08-2015, 21:41

Glassdoor przygotował ranking małych i średnich przedsiębiorstw w USA, które są najlepsze dla pracowników. W czołówce znajduje się aż 17 start-upów, większość z nich działa w Kalifornii.

Glassdoor opublikował najlepsze dla pracownika małe i średnie przedsiębiorstwa w USA. Podstawą rankingu jest algorytm uwzględniający zarobki, fluktuację kadr w firmie i opinie pracowników. Brana jest przy tym pod uwagę jakość, spójność i liczba takich opinii pracowniczych.

W rezultacie powstał 5 punktowy ranking, w którym, jak się okazało, znalazło się na czołowych pozycjach aż 17 start-upów. Działają one w dość szerokim regionie, bo od Orlando do San Francisco, ale w wąskiej branży bo niemal wyłącznie w ITC. Liczą od kilkunastu do kilkudziesięciu (np. 80) pracowników. Na ich sukces składają się różne powody:

17. Gigya,  Mountain View, Kalifornia
Branża: Systemy Zarządzania Klientem
Punkty rankingu: 3,6
Ludzie lubią tam pracować, bowiem biuro firmy jest przyjazne dzieciom i zwierzętom, wyposażone w miękkie meble, konsole do gry i stoły do ping-ponga, a w zespole jest świetna atmosfera.

16. VMTurbo, Boston
Branża: infrastruktura chmury komputerowej
Punkty rankingu: 3,7
Firma prowadzi bardzo interesujące projekty, różnego typu, z duża ilością wyzwań. "Doskonały zespół, przyjmujący wszystkie istotne pomysły", tak że każdy ma wpływ na finalny produkt. Szefostwo "otwarte na dyskusje i odmienne poglądy".

15. SoftRock, Orlando, Floryda
Punkty rankingu: 3.8
Branża: systemy pozyskiwania, wspierania i obsługi klienta
W firmie mimo iż jest spora  "nie ma z góry określonych stanowisk i miejsc pracy, każdy robi to, w czym czuje się najlepiej". Zespoły bardzo zintegrowane, także po pracy; jest mini liga amerykańskiego futbolu, konkursy gotowania, wspólne działania charytatywne

14. Kareo, Irvine, Kalifornia
Punkty rankingu: 3.8
Branża: oprogramowanie medyczne
Bardzo zintegrowane zespoły bez sztywno narzuconych liderów. Jak stwierdził jeden z pracowników "to najinteligentniejsi ludzie z jakimi zdarzyło się mi pracować, a ich życzliwość i entuzjazm były poza skalą"

13. Boostability, Lehi, Utah
Punkty rankingu: 3.9
Branża: SEO
Bardzo wysoka kultura zawodowa w firmie: "pracownicy chętnie dzielą się swoją wiedzą, nie zachowują jej tylko dla siebie. W nieprzewidywalnym  świecie SEO oaza stabilności także finansowej"

12. MongoDB, Nowy Jork i Palo Alto, Kalifornia
Punkty rankingu: 3,9
Branża: technologie baz danych
Firma "świetna dla tych, którzy zaczynają karierę w IT: inteligentni i pomocni pracownicy, bardzo wiele pracowych bonusów".

11. MuleSoft, San Francisco, Kalifornia
Punkty rankingu: 3,9
Branża: technologie integracji IT
Mulesoft, według opinii pracowników "stanowi sama dla siebie klasę: ego zostaje za drzwiami nikt się nie wynosi nad innych, wszyscy pracują na wspólny sukces".

10. Zerve, Nowy Jork
Punkty rankingu: 4,1
Branża: turystyka
"Doskonałe możliwości rozwoju kariery. Nie ma przeszkód dla zmotywowanych indywidualności, świetni mentorzy, możliwości poznania i nauczenia się wielu nowych rzeczy" - tak sądzą pracownicy firmy

9. Quantcast, San Francisco, Kalifornia
Punkty rankingu: 4,1
Branża: platformy inteligentnej eksploracji danych
Firma szybko się rozwija i ciągle są w niej nowe wyzwania. Nienormowany czas pracy; elastyczność jest nawet wskazana. Jak uważają pracownicy, świetne jest też otoczenie pracy m.in. stoły bilardowe, parkingi rowerowe, darmowe lunche

8. Zuora, Foster City, Kalifornia
Branża: systemy relacyjnego zarządzania biznesem
Według pracowników, jest to tak specyficzna branża i firma, że przyjmuje każdego, kto jest inteligentny i potrafi zrozumieć rynek, co przekłada się na dobre stosunki w samej firmie

7. Okta, San Francisco, Kalifornia
Punkty rankingu: 4,2
Branża: technologia chmury komputerowej
"To prawdziwy startup. Masz rzeczywistą odpowiedzialność za rzeczywistą pracę i realny wpływ na sukces firmy. Msz poczucie pracy w ważnym segmencie rynku" - takie są opinie pracowników.

6. SevOne, Wilmington, Delaware
Punkty rankingu: 4,2
Branża: monitorowanie wydajności infrastruktury IT
W firmie stawia się ciekawe wyzwania przed pracownikami, zachęca do używania open source, oferuje szkolenia. Dużo jest też bonusów m.in. pracownicy wymieniają lody w lecie i lunche przez cały rok.

5. Graphiq (dawniej FindTheBest.com),  Santa Barbara, Kalifornia
Punkty rankingu: 4,4
Branża: agregacja i wizualizacja danych
Jak twierdzą pracownicy to jedna z niewielu firm, gdzie występuje "merytokracja": wartość pracownika zależna jest tylko od jego umiejętności i zaangażowania nie zaś od koneksji towarzyskich, nepotyzmu czy nawet koneksji politycznych. To bardzo dobre miejsce dla ambitnych i ciężko pracujących, bo zapewnia sukces.

4. Zscaler, San Jose, Kalifornia
Punkty rankingu: 4,4
Branża: Bezpieczeństwo rozwiązań chmurowych
" Pracujesz z jednymi z najlepszych mózgów w Dolinie Krzemowej, budujesz z nimi wyjątkowe rozwiązania" - twierdzą pracownicy. Nie bez znaczenia jest fakt, że firma wybiera się na giełdę i zapewnia im z tego tytułu finansowe bonusy
 
3. MediaMath, Nowy Jork
Punkty rankingu: 4,4
Branża: technologie IT marketingu
Jak sądzą pracownicy firmy, w MediaMath "wiele się można nauczyć i uzupełnić wiedzy, zaś kierownictwo traktuje pracowników na sposób rodzinny i potrafi ich wysłuchać oraz dopuszczać do ważnych decyzji". Dobre miejsce do rozwoju kariery.

2. Spiceworks, Austin, Texas
Punkty rankingu: 4,6
Branża: technologie IT
 Firma przyjazna, dużo szkoleń, ciekawa praca i dobre stosunki w zespołach; familiarne i tworzące "poczucie bycia wielką wspólnotą", według pracowników.

1. Instart Logic, Palo Alto, Kalifornia
Punkty rankingu: 4,7
Branża: tworzenie i dostarczanie aplikacji chmurowych
Dla pracowników w tej firmie liczą się trzy rzeczy: "fascynująca technologia Software Defined Application Delivery, wyprzedzająca inne rozwiązania, doskonałe rozwiązania, jakie tworzy się w Instart Logic i świetny zespół indywidualności, wspaniale współpracujących ze sobą".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Mejssner

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu