17 proc. w 5 sesji. To jeszcze nie koniec?

Kamil Zatoński
aktualizacja: 13-03-2017, 14:20

Notowania Mostostalu Płock w pięć sesji urosły o 17 proc. Zdaniem Krzysztofa Pado, analityka DM BDM, potencjał sięga jeszcze 27 proc.

Specjalista w raporcie z 8 marca wydał rekomendację "kupuj" z ceną docelową 20 zł. Specjalista zaznaczył, że ze względu na niską kapitalizację (obecnie to nieco ponad 31 mln zł) oraz płynność obrotu akcjami, a także duże uzależnienie wyników od przebiegu procesów inwestycyjnych kilku największych klientów jest to inwestycja o podwyższonym ryzyku, ale mimo to radzi "kupuj" i nie wyklucza, że duża skala projektów, które Mostostal może realizować, może skutkować w przyszłości tym, że prognozy trzeba będzie za jakiś czas podnieść. Na razie Krzysztof Pado szacuje, że w tym roku firma zwiększy przychody ze 110 mln zł w 2016 r. do niespełna 120 mln zł i po 5 mln zł straty w ubiegłym roku wypracuje 0,5 mln zł zysku netto. W 2018 r. zysk ma sięgnąć 2,5 mln zł.

-   Na bazie opublikowanych planów inwestycyjnych głównych klientów spółki spodziewamy się, że najbliższe lata mogą pozwolić odbudować portfel zleceń w podstawowej działalności. Szczególnie zwracamy uwagę na zakładany mocny wzrost wydatków inwestycyjnych w PKN Orlen w obszarze rafinerii i petrochemii w Polsce (ze względu na lokalizację czy zbudowane referencje historycznie jest to główny klient spółki). Na 2017 rok spółka ma zakontraktowane spore zakresy prac w Lotosie (EFRA i remont). Liczymy także na potencjalne wyjście spółki na rynki zagraniczne w dłuższym terminie - dodaje Krzysztof Pado.

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 17 proc. w 5 sesji. To jeszcze nie koniec?