2 mln zł za aplikację dla restauratorów

W Restaumatic, czyli system zamówień jedzenia online, zainwestował Inovo.vc. To największa inwestycja tego funduszu.

Podstawowym zadaniem systemu Restaumatic, stworzonego przez Marka Skubacza i Michała Kozakiewicza, którzy wcześniej zarządzali portalem Skubacz.pl, jest obsługa zamówień online. Narzędzie ma też podnieść sprzedaż w restauracjach i zmniejszyć koszty marketingu. 

Projektem zainteresował się fundusz venture capital Inovo.vc. I zainwestował w niego 2 mln zł. 

-  Zainwestowaliśmy w Restaumatic, bo segment zamówień z dostawą do domu, w którym działa system, rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. Z zamówień jedzenia w dostawie korzysta już 64 proc. Polaków, w tym aż 38 proc. jedzenie zamawia online – wylicza Michał Rokosz, partner w funduszu Inovo.vc. 

Dotychczas z systemu Restaumatic skorzystało ponad 340 restauracji w Polsce. Pieniądze pozyskane z inwestycji umożliwią rozwój systemu; zostaną przeznaczone m.in. na wsparcie działu sprzedaży i marketingu. Mogą też okazać się przydatne przy budowaniu strategii ekspansji zagranicznej. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / 2 mln zł za aplikację dla restauratorów