20 chętnych na naczelnego PAP-u, 14 zgłoszeń do zarządu

Presserwis
opublikowano: 06-03-2009, 08:05

Rada nadzorcza Polskiej Agencji Prasowej otworzyła koperty z ofertami na stanowisko prezesa zarządu i członka zarządu agencji. 

Łącznie na oba stanowiska, według nieoficjalnych informacji wpłynęło 14 zgłoszeń. – Sprawdzamy, czy wszystkie oferty są zgodne z regulaminem rekrutacji – mówi Roman Ostrowski, członek rady nadzorczej PAP-u. Część kandydatów złożyła aplikacje zarówno na stanowisko prezesa, jak i członka zarządu. Poprawnie złożone zgłoszenia będą rozpatrywane na posiedzeniu rady nadzorczej 16 marca.

Potem rozpoczną się rozmowy z kandydatami.

Ostrowski nie ukrywa, że część kandydatów może być zaskoczona, że konkurs na stanowiska w zarządzie PAP-u dotyczy skróconej kadencji. – Tej informacji nie było bowiem w ogłoszeniu, bo mieliśmy nadzieję, że kandydaci znają specyfikę całej sprawy, ale już wiemy, że nie znają– mówi Ostrowski.

W połowie stycznia do dymisji podał się prezes PAP-u Piotr Skwieciński i wiceprezes Maciej Świrski. Ich kadencja miała upłynąć z końcem roku i na taki termin zostaną wybrani w konkursie ich następcy. – Ich kadencja może zostać przedłużona jedynie do pierwszego walnego zgromadzenia akcjonariuszy w 2010 roku - mówi Ostrowski.

PAP przeprowadza też konkurs na redaktora naczelnego (Radosław Gil, pełniący tę funkcję, zrezygnował w styczniu br.). Według nieoficjalnych informacji na konkurs ten wpłynęło już ponad 20 ofert. Jego rozstrzygnięciem ma się zająć zarząd w uzupełnionym składzie. (MG)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Presserwis

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Media / 20 chętnych na naczelnego PAP-u, 14 zgłoszeń do zarządu