20 mln dotacji na szkolenia

SACH
opublikowano: 25-06-2012, 00:00

Duża pula czeka na firmy, które chcą organizować kursy i doradztwo na Dolnym Śląsku.

W województwie dolnośląskim pojawiła się szansa na unijne dofinansowanie dla przedsiębiorców, którzy zajmują się podnoszeniem kwalifikacji dla innych firm. Trwa tam nabór z poddziałania 8.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL), w którym do wzięcia jest 20 mln zł.

— O pieniądze mogą się ubiegać przedsiębiorcy z całego kraju, pod warunkiem że w czasie realizacji projektu otworzą biuro lub będą prowadzić oddział na terenie województwa dolnośląskiego. Odbiorcami organizowanych zajęć muszą być pracownicy firm z tego regionu — mówi Zbigniew Ratajczak, starszy inspektor z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Ponadto firma składająca wniosek powinna mieć co najmniej dwuletnie udokumentowane doświadczenie w prowadzeniu działalności szkoleniowej lub doradczej. Konkurs obejmuje dwa typy projektów. W pierwszym będzie można dostać pieniądze na ogólne i specjalistyczne szkolenia oraz doradztwo dla kadr zarządzających i pracowników mikro-, małych i średnich firm. Tematyka zajęć ma odpowiadać na zdiagnozowane wcześniej potrzeby przedsiębiorstw. Drugi typ dotyczy doradztwa dla firm z sektora MSP, w tym dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Pula 20 mln zł została podzielona na cztery części, które zostaną przeznaczone na realizację projektów w różnych rejonach województwa.

2.07 Tego dnia o godz. 15.30 mija termin składania wniosków w naborze z poddziałania 8.1.1.

WIĘCEJ INFORMACJI

Szczegółów dotyczących naboru udziela: Punkt Informacyjny Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy ul. Armii Krajowej 54 50–541 Wrocław I piętro, pokój nr 100 tel.: +48 71 397-41-10 i 11, 0 800 300 376 e-mail: promocja@dwup.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu