200 mld USD zmierza w kierunku Ziemi

45-metrowa asteroida, która w piątek przeleci rekordowo blisko Ziemi, może zawierać materiały wartości blisko 200 mld USD, twierdzi firma Deep Space Industries.

Asteroida 2012 DA14 przeleci w piątek tylko 27 tys. kilometrów od Ziemi. To najbliższy przelot tak dużego ciała w pobliżu naszej planety, o którym astronomowie wiedzą z wyprzedzeniem.

Deep Space Industries, firma promująca pozyskiwanie surowców w kosmosie szacuje, że 2012 DA14 zawiera wodę wartości 65 mld USD i metale wartości 130 mld USD. Firma podkreśla, że to jedynie szacunki oparte na wielkości i ocenie jasności asteroidy.

Deep Space Industries uważa, że 2012 DA14 nie jest atrakcyjna dla eksploatacji, bo jej orbita jest zbyt nachylona wobec orbity Ziemi, co utrudniałoby jej przechwycenie. Firma uważa jednak, że przelot pozwoli zwrócić uwagę na bogactwo, jakie zawierają asteroidy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, yahoo. com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / 200 mld USD zmierza w kierunku Ziemi