KPT ScaleUp to program akceleracji biznesów technologicznych realizowany przez Krakowski Park Technologiczny w ramach ScaleUp Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Obecnie trwa rekrutacja do drugiej edycji akceleratora. A na pomoc w rozwoju nowatorskich konceptów i finansowanie mogą liczyć twórcy rozwiązań dla przemysłu i technologii smart city. 12 zespołów otrzyma po 200 tys. zł. Dodatkowo start-upy zyskają szansę przetestowania swoich produktów lub usług wspólnie z doświadczonymi przedsiębiorcami (w program zaangażowały się m.in. EC Grupa, Kraków Airport, Protech, Oknoplast, ES-System, Astor, Fideltronik).

- Jednym z największych wyzwań dla start-upu jest zbudowanie wiarygodności i pierwsze komercyjne wdrożenia. W programie KPT ScaleUp już pierwszego dnia rozmawialiśmy z dziesięcioma dużymi firmami z regionu, które dzieliły się z nami swoimi kontaktami i ekspercką wiedzą. Myślę, że akceleracja to najskuteczniejszy sposób przekształcenia prototypu w atrakcyjny dla rynku produkt – mówi Przemysław Gałązka, prezes firmy Sense, uczestnik pierwszej edycji programu.
Druga edycja KPT ScaleUp rozpocznie się w listopadzie (w pierwszej zostało wyłonionych 11 zespołów, obecnie pracują nad swoimi konceptami). Do programu przyjmowane są start-upy, działające na rynku nie dłużej niż pięć lat, posiadające gotowy produkt lub jego prototyp.