"2012 rokiem zasiewu na rynkach akcji"

Kamil Zatoński
08-11-2011, 16:56

Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI, uważa, że na początku przyszłego roku będzie bardzo dobry moment do inwestowania w akcje.

- Rok 2012 będzie rokiem zasiewu. W wariancie bazowym spodziewamy się, że rynki akcji w drugiej połowie będą napędzane dodrukiem pieniądza. Jak długo uda się utrzymać ten trend? Do fundamentalnej hossy trzeba reform, a nie inżynierii finansowej – mówi Sebastian Buczek.

Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI
Zobacz więcej

Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI

Jego zdaniem dwa najciekawsze rynki do inwestowania to rynek polski i turecki.

- Wierzymy, że oba kraje mają ponadprzeciętny potencjał rozwojowy, przynajmniej w perspektywie kilku najbliższych lat – mówi Sebastian Buczek.

Krótkoterminowe prognozy nie są jednak pomyślne.

- Uważamy, że w najbliższych tygodniach entuzjazm inwestorów może zacząć słabnąć. Wiele państw i instytucji finansowych ma wciąż zbyt wysokie ratingi, nie odzwierciedlające ich sytuacji. Problemy mogą się zacząć na początku 2012 r. Obawiamy się mocnego hamowania gospodarek, obawiamy się też niepokojów społecznych, które co pewien czas wybuchają – mówi prezes Quercus TFI.

- Zgodnie jednak z zasadą, że najpierw musi być gorzej, żeby było lepiej, poprawy oczekuję od drugiego kwartału. Politycy zostaną zmuszeni do działań i wszystko wskazuje na to, że jedyną drogą będzie dodrukowanie euro. Kluczowe jest jednak to, czy wprowadzone zostaną reformy, np. takie, że państwo może wydawać tylko tyle, ile ma dochodu, że likwidacji ulegną raje podatkowe itp. Obawiam się jednak, że politycy nie będę mieli na tyle odwagi, by reformować finanse – dodaje Sebastian Buczek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / "2012 rokiem zasiewu na rynkach akcji"