22 koncepcje zagospodarowania okolic Stadionu Narodowego

PAP
19-05-2008, 17:56

22 pracownie projektowe złożyły swoje propozycje w konkursie na opracowanie koncepcji zagospodarowania okolic Stadionu Narodowego w Warszawie. W poniedziałek Narodowe Centrum Sportu zakończyło przyjmowanie prac.

Jak poinformował PAP rzecznik Narodowego Centrum Sportu Marcin Hadaj, wybór zwycięskiej pracy nastąpi 2 lub 3 czerwca. "Tego samego dnia odbędzie się konferencja prasowa z udziałem ministra sportu Mirosława Drzewieckiego, na której po raz pierwszy zostanie pokazana publicznie praca, która zajmie pierwsze miejsce" - podkreślono w komunikacie.

Konkurs zakładał opracowanie koncepcji urbanistycznej Narodowego Centrum Sportu, czyli kompleksu sportowo-biznesowego wokół Stadionu Narodowego.

Na 30 hektarach terenu wokół Stadionu Narodowego ma powstać: centrum kongresowe z salą na 8átys. miejsc oraz salami konferencyjnymi, hotel 5-gwiazdkowy z 400 pokojami, hale wystawienniczo-targowe, hala imprezowa na 20átys. widzów, biura o powierzchni co najmniej 40átys. m kw. oraz centrum rozrywkowe. Zaplanowano także podziemne parkingi i drogi dojazdowe.

Jak podkreślił Hadaj, południowa część terenu objętego konkursem ma mieć parkowy charakter - z dużą ilością zieleni. "Część północna, w szczególności najbliżej ul. Zamoyskiego, to miejsce na zabudowę typowo miejską. Dopuszcza się budynki wysokie, nawet do ok. 160 m" - dodał.

Autor najlepszej propozycji zostanie zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki i otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 tys. złotych. O tym, która jest najlepsza, zdecyduje sąd konkursowy złożony z ekspertów - architektów i urbanistów.

Koszt projektu to około 6 mln zł, koszt zagospodarowania terenu bez budowy planowanych budynków - to ok. 100 mln zł.(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 22 koncepcje zagospodarowania okolic Stadionu Narodowego