23. Agata otwiera podwoje

opublikowano: 06-10-2017, 14:02
aktualizacja: 06-10-2017, 14:03

Firma Agata uruchomia właśnie swój kolejny salon meblowy. Szefostwo podtrzymuje plany otwierania do 2020 r. co roku trzech nowych sklepów.

Nowy salon meblowy w Rumi ma być oficjalnie otwarty 13 października – dowiedział się „PB”. Będzie to druga, po gdańskiej, placówka sieci na Pomorzu i 23. w kraju. Budowa najnowszego sklepu rozpoczęła się w listopadzie 2016 r. i trwała 10 miesięcy. Jego otwarcie oznacza, że w regionie powstanie ponad 100 nowych miejsc pracy.

Zobacz więcej

fot. Grzegorz Kawecki

Sklep w Rumi ma ponad 15 tys. mkw. Tym samym łączna powierzchnia wszystkich salonów Agaty (są to zarówno placówki własne, jak i partnerskie) przekroczyła już 300 tys. mkw. Firma posiada jedną z trzech największych pod względem powierzchni sieci meblowych w Polsce. Dwaj jej najwięksi konkurenci to Black Red White i IKEA.

Rumia to drugi uruchomiony w tym roku sklep sieci Agata. Latem firma otworzyła salon w Stalowej Woli. Pod koniec tego roku, a najdalej na początku przyszłego sieć powiększy się o kolejna placówkę – tym razem w Nowym Sączą.

Zgodnie z zapowiedziami właścicieli firmy sieć jest w fazie intensywnego rozwoju i do 2020 roku planuje budowę trzech nowych salonów rocznie. Przy okazji uruchomienia salonu w Rumi szefostwo spółki podtrzymało te plany. Realizacja tych zamierzeń spowoduje, że łączna powierzchnia handlowa sieci za trzy lata sięgnie prawie 500 tys. mkw.

Marka Agata (wcześniej Agata meble) działa na polskim rynku już od 65 lat. Firma rozbudowuje swoją sieć sprzedaży w średnich miastach, ale stara się też umacniać obecność w największych aglomeracjach m.in.: Warszawie, Łodzi, Wrocławiu czy Katowicach.


e4037212-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
Newsletter autorski Bartłomieja Mayera
ZAPISZ MNIE
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
autor: Bartłomiej Mayer
Wysyłany raz w tygodniu
Bartłomiej Mayer
Autorski przegląd informacji gospodarczych z krajów Europy Środkowej: Ukrainy, Białorusi, Czech, Słowacji i Węgier.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartłomiej Mayer

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy