24 mln zł na sezon zimowy w mieście

AR
opublikowano: 09-11-2016, 13:28

Tyle zaplanował w tym roku Gdańsk na odśnieżanie dróg.

- W tym roku utrzymujemy założenia planu wydatków zimowych na poziomie mniej więcej ubiegłorocznym. To ponad 24 miliony złotych. Jakie będą rzeczywiste wydatki okaże się po zakończeniu rozpoczynającego się właśnie sezonu. Trzy lata temu Gdańsk wydał na odśnieżanie blisko 11 milionów złotych, dwa lata temu około 14 milionów, w ubiegłym roku wydatki te były na poziomie około 9,5 miliona złotych - informuje zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku Michał Szymański.

Do kontrolowania stanu odśnieżania miasta, Gdańsk oprócz systemu elektronicznego sprawdzania pracy pojazdów oczyszczających miasto, korzysta też z podglądu z 12 kamer w stacjach pogodowych rozmieszczonych w strategicznych miejscach Gdańska.

Przez najbliższe sześć miesięcy gotowych do pracy jest blisko 150 pojazdów różnego przeznaczenia, w tym pługopiaskarki, solarki, ładowarki, ciężkie pojazdy lemieszowe i sprzęt do zadań specjalnych mogący pracować w ekstremalnie ciężkich warunkach.

Służby będą dbać o przejezdność ponad 1,5 tysiąca dróg o łącznej długości ponad tysiąca kilometrów. Obok dróg i chodników odśnieżą blisko połowę (47%) miejskich ścieżek rowerowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu