27 kancelarii i tylko jeden numer

Albert Stawiszyński
22-09-2005, 00:00

Już wkrótce przedsiębiorcy dzwoniący pod numer 94-85 szybko uzyskają pomoc prawną.

Od 1 października firmy będą mogły korzystać z usług prawniczych nowego konsorcjum — Lions Group. Pod takim szyldem zacznie działać prawie 200 adwokatów, radców prawnych i prawników.

— Grupę tworzy 27 kancelarii. Wszystkie połączono w jeden system. Wspólnie zamierzamy ubiegać się o zlecenia klientów polskich i zagranicznych — mówi Jolanta Turczynowicz-Kieryło, wiceprezes Lions Group.

Przedsiębiorcy z usług kancelarii mają korzystać m.in. telefonicznie czy przez internet. W 24 strefach byłych województw zostanie uruchomiony czterocyfrowy numer telefonu 94-85.

— Do końca roku będzie on aktywny w całym kraju. Ułatwi to klientom kontakt z prawnikami. Zaoszczędzi ich czas i ograniczy wydatki — mówi Jolanta Turczynowicz-Kieryło.

Konsorcjum ma pomagać m.in. w zakresie prawa cywilnego, karnego, pracy czy zamówień publicznych. Silnie zamierza wejść w rynek ubezpieczeń. W tym celu opracowano system pomocy prawnej dla uczestników kolizji i wypadków drogowych, którego znakiem jest Karta Pomocy Prawnej „Protected by Lions Group”. Właściciel karty będzie otoczony opieką prawną od momentu zdarzenia aż do zakończenia sprawy.

Lions Group to nie jedyne konsorcjum kancelarii prawnicznych w Polsce. W czerwcu trzy kancelarie utworzyły ConsortioLex.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Albert Stawiszyński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / 27 kancelarii i tylko jeden numer