28 lutego TK zbada ustawę lustracyjną,

08-02-2007, 16:29

28 lutego pełny skład Trybunału Konstytucyjnego zbada zaskarżoną przez SLD ustawę lustracyjną, która wchodzi w życie 1 marca - dowiedziała się PAP w biurze TK.

28 lutego pełny skład Trybunału Konstytucyjnego zbada zaskarżoną przez SLD ustawę lustracyjną, która wchodzi w życie 1 marca - dowiedziała się PAP w biurze TK.

SLD krytykowało uchwaloną przez Sejm w październiku zeszłego roku nową ustawę lustracyjną m.in. za to, że wprowadza ona cywilny tryb dochodzenia przed sądem, czy dana osoba była agentem służb specjalnych PRL, czy nie. Według posłów SLD, łamie to demokratyczne zasady państwa prawa.

Senat ma jeszcze w czwartek głosować nad uchwalonym już przez Sejm prezydenckim projektem nowelizacji tej ustawy. Według niego, lustracja ma m.in. przebiegać w trybie karnym, a nie cywilnym. Prezydencki projekt ma zastąpić ustawę z października, którą zaskarżyło SLD.

DI, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / 28 lutego TK zbada ustawę lustracyjną,