28 proc. Polaków nigdy nie korzystało z internetu

ŁO
opublikowano: 19-12-2014, 14:13

Aż 65 proc. mieszkańców Unii Europejskiej korzysta z internetu codziennie, podaje Eurostat. Polska też robi internetowe postępy.

Eurostat informuje, że jednocześnie znacząco spadł w Europie odsetek osób w wieku 16-74 lata, które nigdy nie korzystały z dobrodziejstw sieci. W 2006 r. z było to 43 proc., a w tym roku zaledwie 18 proc.  

Internet najbardziej rozpowszechniony jest w Danii, gdzie zaledwie 3 proc. ludności przyznało, że nie korzystało jeszcze z sieci. Niski odsetek takich osób jest także w Luksemburgu, Holandii, Finlandii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Kiepsko wypadają natomiast Rumunia, Bułgaria i Grecja, w których zanotowano wysoką liczbę takich obywateli.  

W tegorocznym badaniu 51 proc. Polaków zadeklarowało, że korzysta z internetu każdego dnia, co jest sporym wzrostem w porównaniu z 2006 r., kiedy mieliśmy 22 proc. stałych internautów. Nie surfowało do tej pory 28 proc. badanych mieszkańców.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu