3 cechy charakteryzujące miliarderów

opublikowano: 26-05-2015, 15:23

Choć nie ma jednej recepty na zostanie miliarderem, to jak się okazuje możne wyodrębnić kluczowe cechy charakteru miliarderów, wynika z opublikowanego we wtorek raportu UBS/PwC 2015 Billionaire Report.

Firmy UBS i PwC zbadały 1300 miliarderów na całym świecie i przeprowadziło wywiady z 30 z nich, by wyodrębnić wspólne cechy charakteru.

Twórcy raportu doszli do wniosku, że “miliarderzy są inni”. Wynika z niego, że posiadają trzy wspólne wyróżniające ich cechy charakteru, kluczowe do odniesienia sukcesu jako przedsiębiorca.

A są to:

1. Podejmowanie mądrego ryzyka.
Sam fakt, że lubi się hazard lub duże ryzyko, nie uczyni z nikogo miliardera. Najbogatsi „SA dużymi optymistami odnośnie ryzyka, jednak koncentrują się na takim, które rozumieją i szukają mądrych sposobów na jego redukcję”.

2. Instynktowne wyczuwanie asymetrycznych możliwości.
Wiedzą, kiedy ryzyko jest za duże i potrafią się wycofać.

3. Wychodzenie z porażek.
W przypadku porażki nie zrażają się – zmieniają pomysły na biznes, gdy zmienia się sytuacja rynkowa. Porażki uważają za nieodzowny element drogi do odniesienia sukcesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica, CNBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu