3 pytania do...

MZ
opublikowano: 22-02-2007, 00:00

Grzegorz Leszczyński: Venture capital to sposób na pomnożenie zysków brokera

1DM IDMSA jest aktywny na rynku, który tradycyjnie należy do funduszy typu venture capital. Działalność brokerska nie wystarcza?

Podstawowym biznesem IDMSA są usługi maklerskie i nie zamierzamy zmieniać priorytetów ani proporcji biznesowych. Inwestycje na zasadzie zbliżonej do venture capital pozwalają nieźle zarobić, a to jest głównym celem działalności spółki i z tego korzystają nasi akcjonariusze. Wchodzimy w inwestycje, które gwarantują nam co najmniej 50-procentową stopę zwrotu w skali roku.

2Ilu inwestycji DM IDMSA można spodziewać się w 2007 roku?

Cel to około dziesięciu projektów każdego roku. Z reguły są to inwestycje krótkoterminowe, najczęściej kończące się po upływie roku, góra dwóch lat.

3Jakie branże interesują was szczególnie? Preferujemy spółki z branż gwarantujących szybki rozwój. Mam tu na myśli sektor nowych technologii, usługowy oraz finansowy. Warto również zwrócić uwagę na spółki niszowe. Angażując się w zakupy udziałów w nowych firmach, staramy się wydawać na to nie więcej niż 10 proc. kapitałów własnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu