Czytasz dzięki

3 razy "kupuj" dla deweloperów komercyjnych

  • Emil Górecki
opublikowano: 29-10-2014, 08:00

Nawet presja na czynsze nie usprawiedliwia spadku wyceny deweloperów komercyjnych aż o 16 proc. od początku roku — twierdzą analitycy mDomu Maklerskiego.

Specjaliści podkreślają, że popyt na nieruchomości komercyjne w tym roku jest największy od 2007 r., a prognozowana wartość tegorocznych transakcji sięgnie 4 mld EUR. — Wysokie stopy zwrotu względem innych klas aktywów oraz oczekiwana poprawa koniunktury będą stabilizować wyceny nieruchomości, mimo obserwowanej presji na czynsze. Biorąc pod uwagę, że cały sektor jest notowany z dużym dyskontemdo wartości księgowej, deweloperzy komercyjni wydają się być atrakcyjnym pomysłem inwestycyjnym — zachęca Piotr Zybała z mDomu Maklerskiego. Gdzie leży ukryta wartość? Według analityków, rynek nie zauważył, że Capital Park przez niecałe 2 lata od debiutu na GPW przekształcił portfel gruntów w portfel biurowców. W kieleckim Echu doceniają program inwestycyjny, który w 2 lata może zwiększyć portfel ukończonych projektów o 40 proc., a także perspektywę wypłaty pierwszej dywidendy. Wartość GTC to coraz bliższa perspektywa rozpoczęcia budowy dwóch galerii handlowych w Warszawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane