3 rekomendacje z Santandera

opublikowano: 30-09-2018, 22:00

Analitycy biura maklerskiego Santander Banku Polska wzięli pod lupę akcje Alumetalu, Grupy Kęty i Benefit Systems.

Cena docelowa akcji Alumetalu to 56,6 zł, a do tej pory rekomendacja brzmiała "trzymaj". Wycena Grupy Kęty to natomiast 435 zł.

„Sądzimy, że w średnim terminie obie spółki będą czerpać korzyści z uruchamianych stopniowo nowych mocy produkcyjnych (Alumetal zwiększył je o około 10 proc., Kęty o 17 proc. w porównaniu ze stanem na koniec 2017 r.). Powinno im towarzyszyć stabilne zachowanie marż, przy czym jednym z największych problemów będą koszty energii (w scenariuszu negatywnym przekładające się na spadek marży EBITDA o ok. 120 pkt. baz.)” — napisał w raporcie, wydanym 19 września o godz. 8.24 Michał Sopiel.

Jego zdaniem, wycenę powinny dodatkowo wspierać solidne perspektywy wypłaty dywidendy w obu spółkach. W Alumetalu stopa dywidendy może wynieść 10 proc., w Kętach 5,8 proc.

„Wskaźnik EV/EBITDA spółki Alumetal w latach finansowych 2018 i 2019 szacujemy odpowiednio na 6,3 i 6,4. Z naszych prognoz wynika, że dla Kęt wskaźnik ten zbliży się w tych samych latach odpowiednio do poziomów 8,7 i 8,2” — dodaje analityk.

W raporcie na temat Benefit Systems cenę docelową wyznaczono na 1344 zł. Grzegorz Balcerski, autor raportu, wydanego 28 września o godz. 11.23, spodziewa się bardzo dobrych wyników spółki w kolejnych kwartałach.

„Obecnie spółka notowana jest na względnie wysokim 2018 P/E na poziomie 22,9, ale dzięki świetnemu wzrostowi kart sportowych (+ 115 tys. r/r w Polsce i + 81 tys. r/r za granicą w 2018 r.), sprzyjającym warunkom rynkowym, rosnącej aktywności sportowej, śmiałej i przemyślanej ekspansji zagranicznej, a wreszcierozwojowi sieci klubów fitness, Benefit oferuje wzrost EBITDA o 23 proc. i 21 proc. w odpowiednio 2018 i 2019 r.” — napisał w raporcie analityk.

Jak podkreśla, środki zgromadzone w ostatniej emisji akcji, wraz z solidnym operacyjnym cash flow, powinny z łatwością pokryć program inwestycyjny spółki, który przyczyni się do dalszego rozwoju podstawowego produktu — kart sportowych. Wejście do Chorwacji i Grecji powinno jego zdaniem przyśpieszyć ekspansję zagraniczną, ponieważ oba rynki dobrze wpisują się w strategię Benefit.

Raporty z rekomendacjami dostępne są na pb.pl. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu