Czytasz dzięki

3 ważne informacje z ZM Kania

opublikowano: 08-10-2019, 07:10

Rada wierzycieli ZM Kania zdecydowała o wydzierżawieniu Cedrobowi majątku przedsiębiorstwa.

Uchwała mówi o oddaniu w dzierżawę zespołu składników materialnych i niematerialnych przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rozbioru, produkcji, przetwórstwa, konfekcjonowania i dystrybucji mięsa.

Umowa ma być zawarta na 12 miesięcy od uzyskania przez Cedrob zgody UOKiK, a z tytułu umowy na konto ZM Kania ma spływać 300 tys. zł miesięcznie.

Jak zaznaczono, spółka może w każdym czasie wszcząć procedurę sprzedaży przedmiotu dzierżawy. Cedrob ma prawo pierwokopu.

W oddzielnym komunikacie spółka podała, że CBŚP odnalazło serwer produkcyjny spółki "na terenie nieruchomości należącej do osoby trzeciej" i go zabezpieczyły. 3 października 2019 r. serwer został zwrócony spółce.

Są jednak również złe wieści: naczelnik Drugiego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Bielsku-Białej odmówił spółce zaliczenia zwrotu z tytułu podatku od towarów i usług wynikającego z korekty deklaracji VAT-7 za czerwiec 2019 r. na poczet zobowiązania z tytułu CIT, PIT i zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych za czerwiec-lipiec 2019 r. Chodzi o 5,1 mln zł.

"Odmowa zaliczenia przedmiotowego zwrotu wynika z faktu, iż postanowieniem o zabezpieczeniu majątkowym z dnia 25 września 2019 r. Prokuratura Regionalna w Katowicach zabezpieczyła na mieniu Spółki, poprzez jej zajęcie, wierzytelność przysługującą Spółce z tytułu zwrotu różnicy podatku naliczonego nad należnym w wysokości 5.100.000,00 zł wykazanej deklaracją VAT-7 za czerwiec 2019 r." - podano.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane