Tarczyński nie kupi aktywów ZM Kania

opublikowano: 09-10-2019, 13:44

Spółka Tarczyński wycofała się z procesu kupna zorganizowanej części przedsiębiorstwa Zakładów Mięsnych Henryk Kania.

"Zarząd po dokonaniu oceny obecnej sytuacji Zakładów Mięsnych Henryk Kania S.A. w restrukturyzacji uznał, na chwilę obecną że Spółka nie widzi możliwości kontynuowania procesu rozważanej inwestycji. W związku z powyższym Zarząd podjął decyzję o zakończeniu rozmów i udziału Spółki w procesie nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Zakładów Mięsnych Henryk Kania" - podał Tarczyński.

W poniedziałek ZM Kania poinformowały, że rada wierzycieli zdecydowała o wydzierżawieniu Cedrobowi majątku przedsiębiorstwa.

Uchwała mówi o oddaniu w dzierżawę zespołu składników materialnych i niematerialnych przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rozbioru, produkcji, przetwórstwa, konfekcjonowania i dystrybucji mięsa.

Umowa ma być zawarta na 12 miesięcy od uzyskania przez Cedrob zgody UOKiK, a z tytułu umowy na konto ZM Kania ma spływać 300 tys. zł miesięcznie.

Jak zaznaczono, spółka może w każdym czasie wszcząć procedurę sprzedaży przedmiotu dzierżawy. Cedrob ma prawo pierwokopu.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu